arrow_upward

Шукати бізнес-площа у всій Україна

Kontraktlaengder

Оренда стає більш довгостроковою

30
вер.
2016
Nadiya Dubyna
Одним із результатів, що вражає у галузевому опитування MatchOffice 2016 року, є те, що за останні 12 місяців строки оренди зросли - на 15,2 % у порівнянні з минулим роком.
30
вер.
2016
Nadiya Dubyna

Оскільки облаштовані офіси стали фінансово привабливою опцією для більших компаній, так само як і для підприємств середнього та малого розміру та стартапів, які часто тут розміщуються, це вплинуло і на строки орендних договорів. Індустрія гнучких офісів буде ставати все стабільнішою та прибутковішою, оскільки частка більших компаній із наміром довгострокової оренди все зростає. 

За результатами галузевого опитування MatchOffice у 2016 році, приблизно 80 % облаштованих офісів в Європі зберегли та навіть збільшили торішній доволі високий коефіцієнт завантаженості.  Jakob Dalhoff

"Ці загальні підсумкові висновки повністю підтверджують мої особисті враження від відвідування бізнес-центрів по всій Європі. Протягом останніх кількох років сфера нерухомості рухалась у дуже позитивному напрямку зі значним зростанням кількості готельно-офісних комплексів",- каже Джейкоб Дальхоф, генеральний директор MatchOffice.

"Сьогодні більше ніж будь-коли компаній переїжджають у бізнес-центри та підписують договори оренди на довші строки. Я переконаний, що ця тенденція продовжиться у 2017 році".

Коротші контракти та гнучкі умови праці

Навіть враховуючи ці позитивні тенденції, 17 % всіх облаштованих офісів, які взяли участь в нашому опитуванні, підписують договори на коротший термін, що, як вважає Джейкоб Дальхоф, може бути пов'язаним зі змінами на ринку праці.

“Все більше і більше компаній наймають фрилансерів, консультантів і т.д. замість штатних працівників. Це створює великий попит на гнучкі офіси, і зазвичай ці люди не хочуть укладати довгострокову угоду."

Аналіз проведений Асоціацією незалежних професіоналів та фрилансерів (IPSE) показує, що кількість індивідуальних підприємців, що працюють в 28 країнах Євросоюзу, зросла на 24% - з  7.7 до 9.6 мільйонів за період з 2008 по 2015 роки, а серед них більшість самозайнятих працівників  із Західної Європи. 

Кріс Брайс, генеральний директор IPSE, каже: "Всюди в ЄС величезна кількість людей бачать переваги того, щоб бути самому собі босом, та знаходять в собі впевненість, щоб розпочати власний бізнес."

Джейкоб Дальхоф впевнений, що ці фактори ринку праці формують попит на різні типи оренди офісів.

"Іншим поясненням може бути те, що компанії зараз працюють за більш гнучкими принципами, тому укладають договори на більш короткі терміни", - вважає він.

Північ та південь

Хоча загалом строки орендних договорів залишалися відносно сталим протягом останнього року, вони коливаються залежно від регіону Європи.
У Швеції та Нідерландах, строк оренди збільшився на 17.6% та 19% відповідно. У південній Європі спостерігається схожа тенденція із 14,3 % в Італії та 17.9% в Іспанії.
Тільки в Бельгії та Данії зростання строку оренди було меншим ніж 10%, що можна пояснити попереднім успіхом концепції облаштованих офісів на цьому ринку та й так достатньо довгими строками оренди у порівнянні з рештою Європи.  

Читайте повну версію галузевого опитування MatchOffice  2016

 

<< Подивитися всі новини