arrow_upward

Шукати бізнес-площа у всій Україна

Iot mo

Вітайте Інтернет Речей (ІР) у своєму офісі

17
лип.
2016
Nadiya Dubyna
Велика кількість інноваційних компаній в сфері послуг та технологій завзято досліджують потенціал Інтернету Речей. ІР вже скоро прийде й у ваші облаштовані офіси, якщо цього ще досі не сталось.
17
лип.
2016
Nadiya Dubyna

За два десятиріччя ми звикли користуватися та управляти інтернетом вдома чи на роботі через браузер.

Але останнє модне слівце у світі технологій скоро все це змінить. ІР - Інтернет Речей - не потребує жодного інтернет браузера, а електронні прилади під'єднуються напряму до програм та серверів. 

Оскільки світ бізнесу відходить від громіздких браузерів, день за днем, година за годиною, офіси по всьому світу стають "розумнішими".

І все це відбувається в геометричній прогресії. Кількість приладів, які можна класифікувати за допомогою терміну "Інтернет Речей", за прогнозами, потроїться у наступних 4  роки, створюючи нові та захопливі можливості для вашого офісу та його з'єднання із всесвітньою мережею.

І це підводить нас до питання, яке повинна задати собі ваша компанія: чи планує та як саме буде використовувати та запроваджувати ці вибухові технології передачі даних.

Для перших компаній, котрі створили стратегії для багатоканального ІР, потенціал розвитку величезний. У наступні роки Інтернет Речей стане першокласною платформою для соціального обміну між колегами та збільшення продуктивності, а це означає, що підприємства працюватимуть у тіснішій взаємодії та на більш інтелектуальному рівні. 

Технологія в розвитку

У матеріальному плані, Інтернет Речей є величезним зібранням фізичних об'єктів пов'язаних через інтернет-мережу  - смартфони, "розумні" телевізори, імплантовані прилади для моніторингу, фітнес-браслети, автомобілі із вбудованими сенсорами Bluetooth для стеження, домашні термостати й практично все, що можуть придумати найталановитіші люди кремнієвої долини. 

Навіть на цій початковій стадії розвитку технології, Інтернет Речей  має величезний комерційний потенціал: для багатьох компаній це означає, що вони зможуть докорінно змінити спосіб ведення бізнесу та увійти в діловий світ, де всі елементи взаємопов'язані. 

Прикладом Інтернету Речей, який вже, мабуть, прижився у вашому офісі, є "розумний" термостат Nest, що при з'єднанні з мережею адаптує температуру в приміщенні до ваших уподобань, вимикається, коли нікого немає в офісі, та може дистанційно управлятись через  Wi-Fi.

Технології оптичної сигналізації дають нам велику кількість інших дивовижних прикладів. Оптичний маячок - це як міні GPS, що вимірює відстань у приміщенні між собою та вашим телефоном. Він не потребує інтернет зв'язку та отримує живлення за технологією Bluetooth Low Energy.

"Маячки" можуть використовуватись для відстеження руху людей в кімнаті - наприклад, вмикати освітлення за певними заданими параметрами, коли ви заходите в офіс. 

Можливо, це нікого не здивує, але американські супермаркети першими серед роздрібних магазинів почали використовувати технологію "маячків" у своїх приміщеннях, щоб пропонувати покупцям спеціальні заохочувальні програми через їх телефони.

Ця технологія також застосовується у готельній та авіаційній сферах, а також агентства нерухомості: через систему установлених всюди  сенсорів вони краще вивчають потреби своїх користувачів в побутовому та комерційному середовищі.

Інтелектуальне робоче місце

Протягом останніх років хвилі ІР також торкнулись офісного життя та організації робочого місця та професійної сфери загалом.

Ось декілька, мабуть, вже добре відомих приклади як кращий взаємозв'язок  між предметами та об'єктами у вашому бізнес-центрі - принтерами, освітленням, навіть офісними дверима - може покращити управління офісом та життя на роботі. 

● Щоденне освітлення

Детектори руху приглушують світло в офісі, коли він порожній, допомагаючи економити електрику. Той самий принцип може бути застосований до жалюзі, опалення та природної вентиляції. За допомогою "розумного" замка можна автоматично вмикати освітлення, коли відкриваються двері.

●  Клімат-контроль

Запрограмуйте термостати у вашому офісі так, щоб у нічний час чи на вихідних, коли в приміщенні нікого немає, не працювало опалення та кондиціонери.

● Камери спостереження

Мережа камер спостереження на будинку чи на дверях офісу - якщо користувач зробить спробу здійснити неавторизований доступ, камери надсилають зображення на смартфон оператора та дозволяють йому побачити, хто наближається чи залишає офіс через парадний вхід чи інші вразливі місця, такі як серверна кімната і т.д.

● Відстеження в реальному часі

Технології відстеження в реальному часі, такі як "розпізнавання" клієнтів, коли вони заходять у двері, дають операторам можливість дізнатись скільки часу певні відвідувачі проводять у їхніх приміщеннях, та дозволяють власникам, наприклад, коворкінгів краще зрозуміти потреби своїх найцінніших клієнтів.

● Замки

Ніколи більше не переживайте через те, що ви загубите ключі або не поспішайте міняти замок, коли якийсь працівник раптово залишає вашу компанію - просто оновіть коди ключів із вашого смартфона.  

●  Чутливі монітори

Безпровідні монітори повідомляють ваш смартфон, коли офісні рослини потрібно полити, підживити чи поставити в сонячне місце.

● Резервація переговорних кімнат

Програмне забезпечення, що дозволяє автоматизувати резервацію переговорних кімнат. Коли ви входите в кімнату, воно автоматично бронює її для вас та під'єднує ваш смартфон до проектора для проведення PowerPoint презентації або інших пристроїв.

● Паркінг-сенсори

За допомогою паркінг-сенсорів ваші відвідувачі через додаток на смартфоні або панель навігації в автомобілі зможуть легко знайти шлях до найближчого вільного місця на майданчику.

Прочитайте більше про Інтернет Речей, що приходить у ваш офіс:

The connected office: What does IoT mean for workplace
Officingtoday.com: How to Get Smart in the Internet of Things
Iotonlinestore.com: The Internet of Things: What it is and why you should care
Business.com: How the Internet of Things Will Effect the Digitally-Connected Business

 

<< Подивитися всі новини