arrow_upward

Шукати бізнес-площа у всій Україна

Weworktopmo

Нью-Йоркський стартап спільних офісів - один із найбагатших у світі

13
квіт.
2017
Nadiya Dubyna
Скориставшись фриланс-бумом, WeWork отримує космічну оцінку ринкової вартості
13
квіт.
2017
Nadiya Dubyna

Здатність зібрати мільйонні інвестиції для зростання та стати однією із найбільш цінних приватних компаній у світі здається утопією для більшості підприємців.

Проте, для модної американської компанії, що займається дизайном робочого простору, це стало реальністю всього за кілька років.

WeWork serviced office

WeWork не володіє жодним квадратним метром в офісних приміщеннях, але з 2010 року орендує офіси на довготривалій основі та перетворює їх в трендові офісні простори із такими зручностями як настільний теніс, шикарні меблі та безкоштовне пиво на розлив у кожній локації. Тоді вони здають офіси на короткий термін фрилансерам, підприємцям та стартапам, які можуть припинити договір оренди із завчасним повідомленням лише за місяць. 

Але WeWork, заснована у 2010 році, уже коштує більше ніж Regus.  За останнім обчисленням її ринкова вартість складає $16 мільярдів  (із потенційним зростанням до $20 найближчим часом), у порівнянні із $2.7 мільярдів Regus.

Враховуючи таку космічну  ринкову вартість, WeWork можна порівняти з гігантом серед соціальних медіа Snapchat, який, за даними Forbes, має близько 60 мільйонів відвідувачів щоденно. WeWork значно випереджає такі успішні компанії як Spotify, Pinterest, Dropbox та софтверну компанію Zenefits, що є світовим рекордсменом в плані зростання.

Покоління "Ми"

Ретельніший погляд на оцінку  WeWork показує, що компанія сприймається ринковими магнатами радше як ІТ компанія, аніж агентство нерухомості.

IT компанії зазвичай оцінюються вище, ніж інші типи підприємств, оскільки вони мають більший потенціал для розвитку, а, отже, є більш привабливими для інвестицій.

 WeWork serviced office

Можливою причиною віри інвесторів в  потенціал компанії є її глобальна мережа інноваторів - 'We Generation'. Ця мережа об'єднує всіх учасників через власну комп'ютерну програму WeWork, яка дозволяє всім віртуально співпрацювати із будь-якою локацією у світі.

Сильна глобальна мережева спільнота WeWork є також основною причиною того, що китайські інвестори вклали в компанію  $ 1,4 мільярда.

За словами Арті Мінсона, президента WeWork, ця глобальна мережа дозволяє компанії чітко вирізнити себе серед усіх інших коворкінг-просторів та бізнес-центрів у світі.

"В міру того, як ми будем збільшувати масштаб WeWork, тими аспектами, які дозволять компанії виділятись серед інших, і далі будуть  наша найбільш активна спільнота, найкращі працівники та інноваційні технології, дизайн та послуги", каже Арті Мінсон.

"Ми бачимо, що 70% членів нашої спільноти співпрацюють якимось чином, а 50% займаються спільно бізнесом", каже Юджин Міропольскі, генеральний менеджер у Європі та Ізраїлі. 
  

Коворкінг всюди

Нетворкінг зараз еволюціонував та став ще більшою та вагомішою частиною бізнесу для сучасних підприємців.

"WeWork  підняли коворкінг на новий рівень, спростивши налагодження контактів через власну глобальну програму. Ми спостерігаємо, що ментальність коворкінгу - бажання ділитись своїми знаннями, думками та ідеями з іншими підприємцями - створює сьогодні значну цінність для компаній. Коворкінг стає все більш звичним, особливо серед маленьких компаній, індивідуальних підприємців та ін.," каже Джейкоб Дальхоф, генеральний директор MatchOffice.  

Сьогодні все більше людей вибирають стиль життя фрилансера із вільнішим робочим розпорядком, більшою автономією та гнучкістю - ті пріоритети, що лягли в основу бізнес моделі WeWork.

За словами Мета Баррі, генерального директора найбільшого у світі порталу для фрилансерів Freelancer.com, підприємства можуть легко та швидко розмістити опис проекту чи завдання та знайти для цього потрібний профіль фрилансера, і саме тому фірми у багатьох випадках більше не потребують штатних працівників.

"Часто роботодавці зацікавлені не у праці на повну ставку, а швидше у цільовому, предметному застосуванні талантів. Вони можуть збільшити або зменшити кількість людино-годин за потребою. Це дозволяє гнучко використовувати гроші, простір й час, та здійснювати оплату праці, знизивши таким чином накладні витрати", зазначив Мет Баррі для BBC. 

За даними Forbes, 55 мільйонів фрилансерів складають 35 % всієї робочої сили в США. Очікується, що до 2020 року ця статистика зросте до 50% і в США, і в Сполученому Королівстві.

WeWork serviced office

Фриланс-бум

За оцінками, У Данії та інших європейських країнах кількість фрилансерів та індивідуальних підприємців  буде збільшуватись у наступні роки. тільки у Данії кількість незалежних консультантів  подвоїлась з 2007 року.

 ”Попит на облаштовані офіси, бізнес-центри та коворкінг-простори значно зріс протягом цих років - власне через те, що такий формат офісів відповідає вимогам таких працівників щодо гнучкості, дає можливості для нетворкінгу, скорочує фіксовані витрати, і т.д."- каже Джейкоб Дальхоф. 

"Саме в цей тренд застрибнули WeWork та зрозуміли як його розумно використовувати. Якщо ринок праці, як очікується, збільшить кількість фрилансерів у США, Китаї, Європі та ін., тоді WeWork, із його згуртованою спільнотою та мережею контактів стане справді "золотим"  по прибутковості бізнесом."

Проте, додає він, все може піти й в зворотному напрямку, якщо буде економічний спад та ринок праці зазнає занепаду.

Факти про WeWork

 • Хто є власником WeWork? WeWork - приватна компанія, спільно заснована Адамом Ньюманом та Мігелем МакКелві у 2010 році в Нью-Йорку. У WeWork є багато інвесторів, таких як Goldman Sachs, Гарвардський університет та JPMorgan.
 • Яка ринкова вартість WeWork? На етапі фінансування компанії у лютому 2017 року, вона була оцінена у 16 мільярдів євро. Тоді ж SoftBank оголосив про намір інвестувати $3 мільярди у WeWork. Якщо вони підпишуть угоду, вартість WeWork сягне $20 мільярдів.
 • Скільки членів має WeWork по всьому світу? Понад 90000.
 • Скільки площ здає в оренду WeWork у всіх країнах світу ? 7 мільйонів квадратних футів (приблизно 650 тисяч квадратних метрів), у 150 офісах. 
 • У яких країнах  компанія WeWork  має представництво?  У США, Ізраїлі, Англії, Голландії, Канаді, Німеччині, Мексиці, Китаї, Південній Кореї та Австралії. Дуже скоро відкриються офіси в Індії та Франції.
 • Чи є у WeWork які-небудь нові ініціативи? WeWork нещодавно запустили концепцію "co-living",  де люди можуть проживати у спільному просторі.

Які переваги отримують члени WeWork ? 

 • Гарні робочі простори, де можуть  розміщуватись та співпрацювати команди будь-якого розміру
 • Більш ніж 90000 членів, які цінують особисте та цифрове співробітництво
 • Програма, що дозволяє членам  бути на зв'язку та працювати віртуально з іншими  людьми по всьому світу
 • Формальні та неформальні події, щоб стимулювати нетворкінг
 • Доступ до медичних  та юридичних послуг, зарплатної та платіжної систем,  IT підтримка
 • Освіта та тренінги

Прочитайте більше про WeWork:  
Домашня сторінка WeWork: www.wework.com
The Hustle: Why is WeWork worth so much?
The Real Deal, New York Real Estate News: What are we worth? 

<< Подивитися всі новини