arrow_upward

Шукати бізнес-площа у всій Україна

Whitenoisetopfoto  1

Як відновити концентрацію у відкритому робочому просторі

16
черв.
2017
Nadiya Dubyna
У відкритого робочого простору в сучасному варіанті безліч очевидних переваг, проте тут можуть виникнути проблеми із концентрацією. І компаніям доводиться із цим боротись
16
черв.
2017
Nadiya Dubyna

Ви сидите, з головою занурившись у завдання, яке вимагає глибокої концентрації, й нарешті все йде як по маслу. І раптом дзвонить телефон колеги й вона починає балакати зі своїм чоловіком. Ви просто не можете не підслухати їхню розмову краєм вуха, і в результаті відволікаєтесь на кілька хвилин. "Над чим це я працював?" - питаєте ви себе, повернувшись. Нам всім добре відомо, що таке відволікаючі фактори в офісі, коли всі починають ділитись враженнями від вдало проведених вихідних, або коли мобільний колеги постійно вібрує від сповіщень Фейсбуку.

Проблеми шуму та концентрації

Недоліком сучасного офісного простору є постійний шум. У Данії, наприклад, кожен другий працівник в офісі з відкритим плануванням страждає від цього, відповідно до даних Національного центру досліджень умов праці. 60%  кажуть, що їм важко сконцентруватись у відкритому офісному просторі. За словами Яна Пейтерсена, старшого дослідника у центрі, існує кілька джерел шуму у відкритому офісному просторі. "Люди типово скаржаться на галас і відсутність приватності, особливо дратують дзвінки та телефонні розмови", -  каже Ян Пейтерсен.Martin Topdanmark Нове дослідження, в якому взяли участь 2 300 людей із 22 офісів, показує, що працівники у відкритих робочих просторах більш схильні до проблем з концентрацією, мікрокліматом та шумом у приміщенні. І чим більший за розміром офіс, тим масштабніша проблема.

Білий шум як рішення

Для великої данської страхової компанії Topdanmark, яка відома тим, що займає один із найбільших за площею відкритих офісних просторів у Скандинавії, проблеми із шумом не існує. Принаймні так вони кажуть. З того часу, як Topdanmark переїхали в приміщення з площею 11 000 м² 43 роки тому, вони втілили в життя, окрім інших ініціатив, спрямованих на зниження кількості відволікаючих факторів, ще й концепцію білого шуму.  “Це ще називається "кольоровим шумом" та, як би  парадоксально це не звучало, використовується для контролю рівня шуму. У нашому офісі ми встановили 500 динаміків, розміщених на стелі, що акумулюють та розмивають звуки", - каже Мартін Арілдслунд, менеджер з оренди у Topdanmark. Він підкреслює, що цей підхід не знижує рівень звуку, але водночас люди не можуть розрізнити, про що говорять їхні сусіди. Із системою білого шуму ви не зможете почути розмов ваших колег та не будете втрачати концентрацію. "Це не означає, що в нас взагалі не можуть виникнути проблеми з шумом, але загалом працівникам комфортно працювати в офісі. Якщо виникає хаос, то тільки тоді, коли система білого шуму перестає функціонувати на короткий період. Це хороший індикатор корисності для працівників. Коли до нас приходять відвідувачі ззовні, вони із захопленням та подивом зауважують, наскільки комфортне звукове середовище  у нашому офісі, не зважаючи на те, що та він є одним із найбільших у Північній Європі та вміщує  980 людей", - додає він. 

Комплексний підхід

Втілення в життя концепції білого шуму у переповненому офісі має беззаперечні переваги. Проте, з іншого боку, це може мати протилежний ефект, навіть якщо кількість працівників невелика. Якщо ви сидите у відкритому просторі із жменькою працівників, які проводять більшість часу за робочим столом, білий шум буде здаватись звуком вентиляції, а не системою зменшення відволікаючих факторів. “Важливо, щоб працівники сприймали білий шум як частину ваших акустичних ініціатив, про які повинні знати всі в компанії. Якщо люди думають, що завдяки цьому в офісі буде цілковита тиша, вони будуть дуже розчаровані", -  наголошує Мартін Арілдслунд. Окрім білого шуму, ринок може запропонувати ще кілька рішень, щоб зробити ваше робоче середовище тихішим.

6 корисних порад: 

  • Розташуйте робочі столи так, щоб працівники, залучені в один проект, сиділи поруч.
  • Придбайте навушники, які поглинають шум, наприклад, від бренду Bose, для людей, які працюють з документами і  часто потребують тиші для повної концентрації.
  • Переконайтесь в тому, що працівники мають можливість піти кудись в тихе місце  та усамітнитись там на довший час. Кімнати тиші або переговорні кімнати - хороший варіант.  
  • Чудовою ідеєю є закласти в дизайн офісу лаундж-зони, де працівники можуть поговорити один з одним та не заважати тим, хто працює.
  • Подумайте над тим, щоб встановити звукопоглинальні панелі на стелі чи стінах у безпосередній близькості до індивідуальних робочих місць.  
  • Запровадьте певні правила в офісі. Наприклад, працівники повинні вимкнути звук на своїх телефонах, щоб не відволікати інших. Також можна домовитись про сигнал, щоб попросити своїх співробітників говорити тихіше. Цілком нормально зробити зауваження колегам: якщо вони хочуть порозмовляти, можна піти туди, де вони нікому не будуть заважати - в зону відпочинку чи переговорну кімнату.
<< Подивитися всі новини