arrow_upward

Шукати бізнес-площа у всій Україна

Motivationtopfoto

Мотивація для всіх

21
січ.
2017
Nadiya Dubyna
Мотивація - це річ, про яку часто дискутують на роботі. Так що ж це таке? І як можна збільшити власну мотивацію та надихнути своїх колег?
21
січ.
2017
Nadiya Dubyna

В біологічному плані - мотивація це природне виділення дофаміну мозком, що зазвичай відбувається, коли ми займаємось спортом чи сексом, вирішуємо складні завдання, чи коли ми передбачаємо, що можна отримати винагороду. 

Психологічна мотивація - непроста річ. Існує багато теорій, що пояснюють, як вона виникає. Серед найбільш сучасних - підхід Херцберга, що виділяє два типи мотиваційних факторів.Chris Grew

По-перше, підтримувальні. Це може бути зарплата, робочі години, інформація та безпека. Ці фактори не створюють мотивацію, але підтримують бажання продовжувати роботу та бути активним. За Херцбергом, мотиваційними факторами самі по собі є робочі завдання,  можливість самопрезентації, відповідальність, вплив, визнання та персональний розвиток.

"Мотиваційні фактори є надзвичайно особистими та відрізняються від людини до людини. Дуже часто вони пов'язані з нашими цінностями",  - каже Кріс Гру, гіпнотизер, тренер з лідерства та письменник.                 

Лімбічний менеджмент

Лімбічний менеджмент, як і інші стратегії управління, фокусується не лише на свідомості, але й на підсвідомості, котра домінує в нашій мозковій активності протягом 80-90% всього часу.

"Лімбічна система - це частина нашого мозку, що в основному пов'язана з щоденними емоціями. Ми в значній мірі керуємось нашими емоціями, і вони дуже важливі для нашої здатності вести за собою та мотивувати інших", - каже Кріс Гру.

Лідерство дуже залежить від того, наскільки ви можете впливати на підсвідомість людей. MatchOffice підготували для вас кілька корисних порад як оптимізувати власну мотивацію та покращити її серед своїх працівників, використовуючи лімбічний менеджмент.

Активуйте свій мозок, проаналізувавши власні цінності

Висока здатність до самомотивації  є надзвичайно важливою для підприємців та менеджерів усіх рівнів, оскільки вони мусять мотивувати в першу чергу себе перед тим, як надихати інших.

Щоб успішно це робити, необхідно постійно працювати над собою на свідомому та підсвідомому рівні, каже Кріс. Нижче він ділиться практичними порадами, як розпочати цей процес.  

На рівні свідомості:

 • Запишіть на папері свої найзначніші цінності та подумайте над тим, що найважливіше в житті для вас. Це дозволить визначити найкращі мотиватори. Подумайте, як впровадити їх в щоденне робоче життя. Це може означати, що вам доведеться сказати "ні" речам, що суперечать цим цінностям. Якщо для вас важливо добре повеселитись, впевніться у тому, що  отримуєте багато радості в процесі роботи, а також приділяєте час відпочинку та розвагам поза роботою. 

 • Ставте собі реалістичні цілі та винагороджуйте себе, коли ви їх досягаєте. Таким чином ви можете настроїти свій мозок на відчуття успіху та змусити виробляти природний гормон дофамін, що відповідає за мотивацію.  

 • Кидайте собі виклик, ставте складні, але досяжні цілі, які подарують вам відчуття успіху та стимулюватимуть вироблення дофаміну.

 • Переконайтесь, що перебуваєте в ментальному та фізичному балансі, щоб повністю сконцентруватись на роботі. Здоровий сон, харчування та фізичні вправи - основа такої рівноваги. 
   

На рівні підсвідомості:

 • Стрес та тривога надзвичайно демотивують. Щоб уникнути цього, можна зайнятись медитацією, яка має за мету досягнення тілесного та розумового спокою та контроль над своїми думками.

 • Можна також навчитись заглиблюватись у себе, використовуючи гіпноз.

Визначте цінності ваших колег

Після того, як ви попрацювали над власною мотивацією, ви готові мотивувати інших. 

Є цілий ряд стратегій, котрі можуть бути використані для забезпечення високого рівня мотивації серед ваших працівників.  

На рівні свідомості:

 • Постарайтесь забезпечити якомога краще фізичне середовище для роботи: здоровий поживний обід для працівників, яскраве природне освітлення, комфортна температура та стільці, що регулюються по висоті та дозволяють працювати стоячи.

 • Визначте цінності своїх працівників, що будуть створювати їхню мотивацію. Можна використати такі інструменти для профілювання як Disc чи MBTI.

 • Інший варіант  - обговорити з працівниками їхні індивідуальні цінності в групах. За словами Кріса Гру, часто важко дотримуватись цінностей, які нав'язані керівництвом, це дуже демотивує колектив. В процесі діалогу вам також потрібно спільно з командою визначити цінності компанії.  

 • Тепер час діяти, опираючись на ті знання, які ви отримали. Якщо декілька людей чітко висловились, що цінують свою свободу, тоді переконайтесь, що ці люди отримають більше свободи та відповідальності. Це збільшить мотивацію ваших працівників та покращить роботу в команді.  

 • Розмовляйте про мотивацію на робочому місці та створіть культуру, де такі розмови - цілком нормальна річ. Пам'ятайте, що діяльність компанії має відповідати її цінностям. Таким чином працівники будуть чітко розуміти, що їхня робота має сенс і не є просто набором окремих завдань, що також дасть чудовий результат.  

 • Ставте реалістичні цілі для ваших працівників та винагороджуйте їх, коли вони досягнені.

 • Беріть участь в робочому процесі, прислухайтесь до людей та показуйте, що вам не байдуже.

На рівні підсвідомості:

 • Нерішучий бос, в якого стрес, негативно впливає на працівників в плані мотивації й може її повністю зруйнувати. Тому важливо бути спокійним та мати ясний розум, коли ви спілкуєтесь та взаємодієте зі своїми колегами. 

 • Так само, як і з самомотивацією, варто практикувати медитацію регулярно, особливо коли ви у стані стресу.
<< Подивитися всі новини