arrow_upward

Шукати бізнес-площа у всій Україна

Topfoto occupancy

Облаштовані офіси мають рекордну завантаженість

20
вер.
2016
Nadiya Dubyna
Концепція облаштованих офісів як підхід до роботи ще ніколи не була сильнішою - більш ніж половина європейських бізнес-центрів мають рівень завантаженості 80% за даними мультинаціонального опитування MatchOffice.
20
вер.
2016
Nadiya Dubyna

Облаштовані офіси, починаючи з маленьких креативних просторів і аж до топових сучасних корпоративних бізнес-центрів, ще ніколи не бачили такого сприятливого періоду як перша чверть 2016 року.

Це основний висновок всесвітнього опитування MatchOffice, у якому взяли участь 700 бізнес-центрів з 49 країн. 

Аналіз, проведений MatchOffice, показує, що приблизно 80% спільних офісів у Європі у перші місяці 2016 року зберегли або й навіть покращили високі минулорічні показники. Рівень завантаженості є одним із найбільш важливих показників для офісу - він визначає прибутковість, вказує на популярність та може посилити бізнес-етику співпраці, до якої прагнуть більшість компаній.  

Понад 60% облаштованих офісів демонструють рівень завантаженості більший за 80%. Для кожного третього облаштованого офісу ця цифра сягає 90% - та наближається до повної зайнятості. Jakob Dalhoff 

"Загальний висновок нашого опитування повністю підтверджує мої особисті враження, коли я відвідую бізнес-центри по всій Європі", - каже генеральний директор MatchOffice Джейкоб Дальхоф.

"Індустрія нерухомості протягом кількох останніх років рухається у дуже позитивному напрямку, що створило значне зростання попиту та кількості нових спільних офісів. Зараз більше компаній, ніж будь-коли, переїжджають у бізнес-центри, і ми очікуємо, що ця тенденція буде тільки підсилюватись протягом 2016." 

Все більший попит

Нове опубліковане опитування MatchOffice також вказує на те, що половина європейських облаштованих офісів зберігають рівень цін 2015 року, проте у кожному третьому з них можна спостерігати підвищення.  

"Кілька бізнес-центрів підвищили орендні ставки, що дозволило нашим аналітикам зробити висновок, що у багатьох великих містах (а особливо столицях) попит на спільні офіси значно вищий, ніж пропозиція.   

"Я знаю, що багато операторів у бізнес-центрах планують розширити наявні площі у найближчому майбутньому, або навіть хочуть відкрити нові центри, щоб задовольнити попит, який зараз існує", - каже Дальхоф. 

Опитування MatchOffice показує, що 23 % європейських спільних офісів очікують на підвищення контрактних цін у наступних кілька місяців. 

Оптимізм

Ми дізнались, що приблизно 60 % опитаних європейських бізнес-центрів позитивно налаштовані на увесь 2016 рік.

"Незаперечним фактом є те, що бізнес-центри сьогодні стали надзвичайно успішними у порівнянні з традиційними конкурентами. Протягом кількох останніх років, ми стали свідком того, що кількість облаштованих офісів подвоїлась у Європі."

"Величезна кількість сучасних компаній працює мобільно, що повністю співпадає з типовою концепцією бізнес-центрів", - підкреслює Джейкоб Дальхоф.

"Типовою ситуацією є те, що стартапи не можуть взяти на себе довгострокові зобов'язання традиційної оренди. Також вони не завжди можуть інвестувати необхідний капітал в інвентар та IT інфраструктуру, але хотіли б сконцентруватись на розвитку своїх сильних сторін. Саме тому вони обирають облаштовані офіси - тренд, який, на мою думку, досягне величезних масштабів у майбутньому", - додає він.

"Спільні офіси все ще складають маленьку частку традиційного ринку оренди. Важко передбачити, як саме буде зростати концепція облаштованих офісів у найближчі роки. Але я особисто передбачаю дуже значний поступ вперед", - каже Джейкоб.

Німеччина попереду всіх

Галузеве опитування MatchOffice 2016 тримає руку на пульсі бізнес-центрів у восьми країнах Західної Європи, включаючи Данію.

  • Наш внутрішній аналіз показує, що Іспанія все ще відновлюється після глибокої кризи, але цього року більше провайдерів мають позитивні настрої у порівнянні з тим, як це було у 2015 році.
  • Столичні міста у декількох країнах, наприклад у Швеції, Данії та Бельгії мають дуже високі показники завантаженості в той час, як у решті країни ситуація залишається незмінною.
  • Німеччина має рекордні показники завантаженості та значно перевищує середні цифри по континенту.

 

Читайте повну версію галузевого опитування MatchOffice 2016 англійською мовою
 

 

<< Подивитися всі новини