arrow_upward

Шукати бізнес-площа у всій Україна

Mo

11 Способів покращити концентрацію на роботі

12
січ.
2017
Nadiya Dubyna
Зберігати зосередженість протягом всього робочого дня в офісі може бути нелегкою справою. А вам вдається це робити? Спробуйте скористатись нашими корисними порадами, щоб поліпшити концентрацію та сфокусуватись на робочих завданнях.
12
січ.
2017
Nadiya Dubyna

На думку експертів, може знадобитись більше ніж двадцять хвилин, щоб повернутися до того ж рівня концентрації, який був до того, як вас перервав дзвінок від колеги, або ви вирішили переглянути електронну пошту, або ходили на кухню робити собі каву, і так далі ...

Такий фактор, як фоновий шум в офісі часто дратує, а також викликає втому і труднощі з концентрацією уваги у працівників.

Ми зібрали для вас 11 корисних порад, як менше відволікатись від своїх робочих завдань, і, таким чином, оптимізувати концентрацію, продуктивність і комфорт – практично протягом всього робочого дня.

 • 1: Споживайте здорову їжу

Подумайте про те, що ви їсте. Ваше харчування сильно впливає на те, як довго ви можете залишатися зосередженим. Здорова дієта, яка тримає ваш мозок у формі, складається з наступних елементів: цільне зерно, свіжі овочі й фрукти, морські водорості, горіхи та насіння, жирна риба і пісне м'ясо.

 • 2: Вимкніть свій мобільний телефон

Всім знайоме відчуття, коли працюєш над чимось важливим, а телефон постійно вібрує або сповіщає звуковим сигналом, коли хтось надсилає запит на LinkedIn, чи на пошту приходить нове повідомлення. Як зазначають експерти Данської клініки стресу, користування смартфоном є одним із найбільших стресових факторів. Тому, можливо, варто його вимкнути, коли ви прийшли на роботу, так щоб ніщо не заважало продуктивній роботі. Можна також скористатись розширеними налаштуваннями, які існують у багатьох моделях телефонів, щоб отримувати сповіщення вибірково та менше відволікатись. Очевидно, що лист від боса важливий, але вам справді треба знати, що хтось запрошує вас зіграти в Candy Crush? Швидше за все - ні.

 • 3: Зручно влаштуйтесь у кріслі

Некомфортне крісло дійсно може зменшити вашу здатність концентруватися. Для повсякденної роботи вибирайте те, що підтримує спину та адаптується до положення  вашого тіла, так щоб вам не довелось соватись туди-сюди, щоб розслабити м’язи, і можна було продуктивно працювати. 

 • 4: Рухайтесь!

Рух стимулює активність мозку, і це відмінний спосіб залишатися зосередженим, коли ви в офісі. Це може також запобігти болю у шиї та спині. Виконайте свою щоденну норму фізичної активності просто: пройдіться в парку біля офісу або спробуйте сумістити ділову зустріч чи обговорення з колегами з прогулянкою.

Зробіть перерву і позаймайтесь з м'ячем чи скакалкою, або виконайте кілька простих вправ. Якщо робочий стіл регулюється по висоті, ви можете чергувати роботу сидячи й стоячи, щоб покращити циркуляцію крові. Фізична активність стимулює вироблення ендорфінів, які допоможуть справитися з довгими годинами роботи.

 • 5 Вимкніть всі непотрібні пристрої

Ви носите з собою пристрої, наприклад, планшет, які ви не використовуєте протягом робочого дня? Вимкніть! А то рука так і тягнеться, щоб перевірити, чи не написав хто-небудь повідомлення. І не кладіть їх на робочий стіл, а тримайте в сумці.

 • 6: Організуйте своє робоче місце

Тримайте ваш стіл в чистоті й порядку. Зберігайте тільки речі на ньому, які вам справді потрібні. Позбавтесь від одноразових кавових чашок, паперів і всього, що створює хаос. Впорядкований простір налаштовує  на робочий лад. 

 • 7: Тримайте свій час під контролем

Засічіть час і перевірте, скільки ви зробили за одну годину. Це покаже, на що потрібно спрямувати увагу і дозволить кинути собі виклик в плані продуктивності. Спробуйте метод Pomodoro, де ви встановлюєте на таймері певні інтервали часу для сконцентрованої роботи з регулярними перервами.

 • 8: Створіть список

Складіть список завдань, які потрібно виконати протягом дня. Це створює цілісне бачення і знижує напругу і тривожність, які, у свою чергу, впливають на здатність концентруватися.

 • 9: Заохочуйте себе

Пишайтесь собою, коли ви досягнете результатів, і винагороджуйте себе за це. Такий підхід допоможе створити мотивацію та стимулюватиме вас ефективно працювати для досягнення нових цілей. Зробіть приємну перерву, щоб поспілкуватися з колегами, або сходіть за круасаном в кафе поблизу.

 • 10: Візуалізуйте свої цілі

Візуалізуйте те, чого прагнете досягти, і кожного дня переглядайте, перш ніж приступити до роботи. Це буде нагадувати, для чого ви так наполегливо працюєте. Можна скласти список цілей, але асоціативна карта чи колаж також можуть бути корисними.

 • 11: Слухайте музику

Дослідники виявили, що класична або інструментальна музика може поліпшити вашу концентрацію. Замість великих оркестрових творів, спробуйте  послухати просто гру на  фортепіано або іншу інструментальну музику, наприклад, фортепіанні концерти Моцарта або Людовіко Ейнауді. Музика з вокалом, так само як і  фоновий шум в офісі, може навпаки відволікати від роботи.

<< Подивитися всі новини