Загальна інформація

Оренда офісу Подільський район Києва

Подільський район  один з десяти адміністративних одиниць Києва. До його складу також входять селище Шевченка, масив Вітряні гори, Виноградар, Куренівка, частина Нивок, Рибальський півострів, Мостицький масив, Біличе Поле і центральна частина  Поділ, що дала назву району. Зараз район займає територію 34 кв.км. Подільський район межує на сході з Оболонським та Дніпровським районами, на заході зі Святошинським та Шевченківським, на півночі з Оболонським та на півдні з Печерським. Поділ історична місцина Києва, що входить до Подільського району, одна із найдавніших у місті. Вона знаходиться на правобережній низовині між гирлом р. Почайни та схилами Старокиївської гори, Замкової гори та гір Хоревиця і Щекавиця. На Подолі, який згадується ще в історичних літописах, зосереджено приблизно 70 % памяток історії та архітектури Києва. Особливе місце тут займає Андріївський узвіз - вулиця, що сполучає Поділ зі Старим Києвом. Це місце ще називають київським Монмартром, оскільки тут завжди можна побачити художників та інших митців, що виставляють свої твори, які також можна придбати. Андріївський узвіз переносить відвідувачів в Київ кінця ХІХ-початку XX сторіччя. Тут, в будинку номер 13, жив Михайло Булгаков, а зараз літературно-меморіальний музей, присвячений цьому відомому письменнику. Андріївська церква, розміщена на Подолі, унікальна тим, що не має ( і ніколи не мала) дзвонів. Одне із найцікавіших та найзагадковіших місць району прадавні Кирилівські печери, знайдені у XIX сторіччі. За легендою, тут схований заповіт та скарби Івана Мазепи

На території району розташованіНаціональний університет «Києво-Могилянська Академія», Київська державна академія водного транспорту, Академія муніципального управління, Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», Інститут підприємництва, права та реклами. Працює «Театр на Подолі» та театр «Колесо», а також культурно-просвітницький центр «Alex Art House». За даними 2017 року чисельність населення району складає понад 200 тисяч жителів.

 

 

Історія місцевості

Назва «Поділ» походить від слова «Подоліє» . Люди почали тут селитись ще на початку нашої ери. В епоху Київської русі тут процвітала торгівля та ремісництво. На Подолі були цілі ремісничі квартали: Дігтярі, Гончарі, Кожум’яки, а також головний міський ринок, гавань та митниця. Торжище (сучасна Контрактова площа) знаходилась у самому центрі Подолу.

Цікаво, що саме на Подолі, як вважають історики, діяв перший на Русі православний храм, коли до офіційного прийняття християнства залишалось ще 50 років. Давній храм міг знаходитись на місці сучасної Іллінської церкви.

У середині 13 ст. верхня частина міста була зруйнована, коли у Київ вторглись монголо-татари, і адміністративно-політичний центр перемістився на Поділ. З 15 по 19 ст. тут були розміщені магістрат, Київське братство, Києво-Могилянська академія.

З кінця 17 ст. Поділ почали інтенсивно забудовувати. З 1797 р. тут проводились щорічні контрактові ярмарки. У 1811 р. на Подолі сталась пожежа, що знищила 1200 будинків та 20 церков, тому тут були прокладені нові вулиці, більшість з яких збереглися й донині. 

Рибальський півострів, що знаходиться у середній течії Дніпра, розміщений північніше Подолу. Назва його походить від навколишньої історичної місцевості – Рибалки. У 1897-99 роках тут було створено верф для пароплавів, а у 1926-30-их спорудили потужну електростанцію. Після Другої світової вiйни верф і завод зазнали значних руйнувань, тому було проведено їх реконструкцiю. В 1961 році на Рибальському півострові було збудовано нову гавань та рiчковий порт.

На Подолі у 1632 році було засновано університет “Києво-Могилянська академія”- першу вищу школу на Україні та Східній Європі й визначний культурно-освітній центр. А у вересні 1775 року на Подолі  з’явилась  перша почтова контора у Києві. Головний будинок подільської Поштової станції зберігся до наших часів.

Подільський район був створений у 1921 році. Спочатку до його складу входив лише Поділ. Його межі постійно мінялись, він навіть охоплював частину лівого берега. В 1934–1944 роках район називався Петровським, а в 1975 з нього виділили Мінський район. Зараз до його складу входять 26 історичних житлових місцевостей.  

Інфраструктура

Подільський район відіграє надзвичайно важливу транспортну роль для Києва, оскільки тут проходить оптимальний маршрут із найбільшого спального району Києва Троєщина до центру міста через вулиці Набережно-Хрещатицьку та Володимирський спуск.

У Подільському районі знаходиться найдовший маршрут міського транспорту - трамвай №12, що йде від Контрактової площі до Пущі-Водиці та має довжину приблизно 20 кілометрів. Тут також розміщений й найкоротший у Києві маршрут (222 метри) – фунікулер, що з’єднує дві найдавніші частини міста – Верхнє місто та Поділ.

По території Подільського району проходить Куренівсько-Красноармійська лінія метрополітену та розміщені такі станції як Поштова Площа, Контрактова Площа, та Тараса Шевченка.

На Подолі знаходиться головний річковий порт Києва – Київський річковий вокзал, що розташований на правому березі Дніпра, в історичній частині міста. У 2012 році він був закритий на реконструкцію. У січні 2016, коли змінились власники, розпочалась його капітальна реконструкція. Найближчим часом він має перетворитись на сучасний туристичний центр з багатьма ресторанами, нічними клубами, басейном тощо.  

 

Відстань від Подолу до міжнародного аеропорту Бориспіль, що є основним аеропортом України, - приблизно 40 кілометрів. Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни) знаходиться приблизно за 8 кілометрів.

У Подільському районі добре розвинена транспортна система  і зручно пересуватись на громадському транспорті. 

З Подолу до Хрещатику і Майдану Незалежності можна дойти пішки чи піднятись на фунікулері. В інші райони зручно дістатись на метро. Автомобілістам на лівий берег допомагає дістатись нова естакада.

Вулиці Подолу з самого початку не були розраховані на інтенсивний рух, тому на Контрактовй Площі та на магістралях, що ведуть до неї, часто бувають пробки.

 

Промисловість

Подільський районце високорозвинений промисловий район, один з лідерів у Києві за обсягами продукції, що випускається. На території району працюють приблизно 50 підприємств. Найбільші обсяги продукції реалізували такі підприємства Подільського району як «Кондитерська Корпорація Рошен», ПАТ «Фармак» (займає 6,8% ринку України серед українських виробників лікарських засобів), ПАТ «Київхліб»(лідер хлібопекарського ринку України), ПАТ «Київський вітамінний завод»,  та ДП «Тетрапак Україна». Інші підприємства Подільського району Києва: ТОВ «Столичний млин», що переробляє 250 тисяч тонн зерна щорічно, ТОВ «Українська Стрічкоткацька фабрика» - провідний виробник тканих стрічок в Україні, ТОВ «Ювелірний завод «Діамант 13», ПП «Лайт Роут» - елементи живлення для світлодіодного освітлення, ПрАТ «Спецмеблі», ПАТ «Квазар» - унікальні в Україні  елементи сонячних батарей, ПрАТ «Київполіграфмаш» - машини для поліграфії та упакування, «Київське Казенне Експериментальне Протезно-Ортопедичне Підприємство», ПАТ«Київський Суднобудівний-Судноремонтний Завод» - одна із найстаріших суднобудівних компаній України, ТОВ «Київський Годинниковий Завод», ТОВ «Техно Ойл» - автокосметика, ПП «Заповіт» та ДП «Компанія Заповіт» - медичні інструменти, техніку та обладнання, ТОВ «Розумний Дім» - системи енергоефективності, ТОВ «Екомед» - органічні медичні препарати, ТОВ «АДМ» -кольорова металургія, ТОВ «Карара» - вироби з каменю, ПАТ «Київський Завод Шампанських Вин «Столичний» - лідер виноробства України, ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському» - суднобудування та машинобудування, СП «Іберус» - інструменти для деревообробної галузі, ТОВ «Спекл» - пластикові карти, ПАТ «Томак» -автоматичне обладнання, ПрАТ «Київспецтранс» - утилізація твердих побутових відходів, ПАТ «Український Науково-Дослідний Інститут Радіоапаратури» -виробництво авіаційної апаратури», ДП «Енергоремонт», ПАТ «Київенергоремонт» -ремонт енергетичного устаткування, ТОВ «Тесис» - облапднання для сонячноенергетичної галузі та мікроелектроніки.

 

 

Підприємства та торгівля

Подільський - один із найпрестижніших у Києві для оренди комерційної нерухомості.  На Подолі є багато дореволюційних будівель, котрі після реставрації стали офісами компаній. Офіс в оренду в Подільському районі -хороша інвестиція в діловий імідж компанії. Наприклад, у бізнес-центрі Regus Podil знаходиться офіс Google Україна. Оренда у бізнес-центрі є чудовою альтернативою традиційним офісам. Умови оренди є зазвичай набагато гнучкішими. Можна одразу почати користуватись офісними приміщеннями у бізнес-центрі - вони повністю облаштовані, а також розширити чи зменшити площу за потреби, або й переїхати в іншу локацію – і строк завчасного повідомлення зазвичай досить короткий.  У вартість оренди також часто включені прибирання, послуги охорони та рецепції. Одним із найбільших плюсів оренди офісів у бізнес-центрі є сусідство з іншими компаніями. У спільних їдальнях чи зонах відпочинку працівники можуть спілкуватись та налагоджувати ділові зв’язки.

  

В історичній частині Києва – на Подолі знаходяться численні бутики, вінтажні та авторські магазини, а також шоу-руми українських дизайнерів. На вихідних Андріївський спуск, що є головною туристичною вулицею Києва, перетворюється на ярмарок, де можна придбати ремісничі вироби, картини, сувеніри, вишиванки. На вулиці Воздвиженській, що йде паралельно до Андріївського спуску, часто влаштовують гаражні розпродажі.

На даний час у Подільському районі функціонує 3 ринки, на яких розташовано приблизно півтори тисячі торгових місць:  КП “Житній ринок”, ТОВ “Виноградар”, ДП “Поділ-Артпроект/ринок “Мостицький”. Ринок Житній - найстаріший ринок Києва. Тут можна придбати одяг, взуття, побутові товари та продукти. Час від часу тут проводяться сільськогосподарські ярмарки. Великі торгові центри знаходяться в інших районах і місцеві жителі часто їздять на Оболонь чи Петровку за покупками.На Подолі знаходяться ТЦ «Променада-Центр», «Самсон», «Метрополіс». В Подільському районі Києва є кілька супермаркетів: «Сільпо» на Контрактовій площі, «Фуршет» на Ярославській, «Billa» на Нижньому Валу.

На Подолі дуже багато оригінальних кафе, ресторанів, кондитерських, а також мережевих закладів харчування на вулиці Сагайдачного. На Контрактовій площі знаходять такі ресторани як «Тераса», грузинський «Міміно», «Марракеш», «Tequila», «Che Guevara»  «SiaM Café», «Silvio D`Italia», «Vero Vero», «Love&Carrot», «Fog Area», «Fly Bar», «Кизил», «Тарантіно Гриль&Вайн Бар», «MezZe Bar»

Купівельна спроможність

За даними швейцарського банку UBS у 2015 році, індекс цін у Києві складає 30,1(включно із вартістю оренди), де за стандарт взято Нью-Йорк із індексом 100, а індекс купівельної спроможності становить 15, 8 проти 100 у Нью-Йорку.  

Середня зарплатня в Подільському районі Києва становить 13062 гривень(дані за I квартал 2017 року), і є найвищою у Києві. Тут розміщено багато промислових обєктів, що забезпечує  Подільському району друге місце по обєму реалізації продукції та перше за рівнем зарплати.

На Подолі великий туристичний потік, оскільки тут сконцентровано дуже багато історичних пам’яток, а Андріївський узвіз - головна туристична вулиця столиці.  Туристи активно відвідують численні ресторани й кафе.

На Воздвиженці мають помешкання мільйонери та селебріті. На Подолі також дуже багато офісів компаній, тому люди з інших районів приїжджають сюди працювати. У Мостицькому масиві Подільського району велика кількість молоді, яку приваблює насичене нічне життя Подолу.

Паркінг

Вартість паркування у  Подільському районі Києва складає від 10 грн за годину.

Можна також придбати  на сайті комунального підприємства «Київтранспарксервіс» місячний абонемент, який  коштує 630 грн та діє у всіх зонах. http://parkservis.kiev.ua/services/pay/talony-fiksovanoyi-vartosti

Перелік паркувальних майданчиків у Подільському районі Києва, закріплених за КП «Київтранспарксервіс», станом на 15.06.2017

 

Адреса

Кількість м/м відповідно до наказу

1.

вул. В.Вал, 16 

10

2.

вул. В.Вал, 2-10-14

15

3.

вул. Г.Сковороди, 2-4

18

4.

вул. Житньоторзька, 16 (ринок «Житній»)  

15

5.

вул. Ігорівська, 14-а

10

6.

вул. Ігорівська, 16

7

7.

вул. Ігорівська, 3/25

15

8.

вул. Костянтинівська, 2а

40

9.

вул. Набережно-Хрещатицька (буд. №57 по вул. Ярославській) 

10

10.

вул. Сковороди 

25

11.

вул. Спаська, 8а-12, 11-13

9

12.

вул. Хорива, 1А-1

11

13.

Контрактова площа (буд. № 4 по вул. Іллінська – буд. № 2 по вул. Г. Сковороди) 

15

14.

пл. Контрактова, 10а

17

15.

пл. Контрактова, 12 

19

16.

пл. Контрактова, 2А, 2Б, 2В 

133

17.

площа Контрактова (від буд. №1 по вул. Межигірській до буд. №3-5 по вул. Костянтинівській)

29

18.

вул. Ярославська, 57, 58

15

 

Зручно також завантажити мобільний додаток Kyiv Parking App, що дозволяє зручну навігацію за допомогою інтерактивної карти, де можна знайти паркувальні майданчики, а також здійснити оплату банківською картою. Прочитати більше про його переваги можна тут: http://parkservis.kiev.ua/services/pay/mobile-parking

 

Розвиток та розбудова

Саме на Подолі розміщений найбільший інфраструктурний проект Києва - Подільсько-Воскресенський міст, що спільно фінансується з державного та міського бюджетів. Це міст, що буде з’єднувати Поділ із лівобережними районами Воскресенка та Райдужний масив, зможе частково вирішити проблему заторів в Києві. Автомобільна частина мосту буде мати по 3 смуги для руху в кожному напрямку, проектна інтенсивність руху автотранспорту складатиме 59 тис. автомобілів на добу. Проект сподіваються завершити через 4-6 років за кредитні або інвестиційні кошти.

У 2013 році в департаменті архітектури КМДА була розроблена міська програма «Київ самобутній». Вона передбачає створення туристичного району на базі Подолу, включаючи сусідні райони. У 2015 році було проведено архітектурний конкурс з реконструкції Контрактової площі. Проект-переможець передбачає організацію площі винятково в пішохідному варіанті. Після реконструкції вона буде схожа на площу Ринок у Львові.

Дуже цікавий проект заплановано на найближчі п'ять років на Рибальському півострові, де має з’явитись ще один мікрорайон, схожий на Амстердам - ​​з 4-9-поверховими будинками, каналами, пішохідними містками та пляжем. Київрада ухвалила детальний план території Рибальського півострова, де зараз більшість об'єктів перебуває у власності президента.

У Подільському районі Києва чимало нових житлових комплексів: Паркова вежа (Київ, вул. Червонопільська, 2Г); Покровський Посад (Київ, вул. Глибочицька, 26); Ліпінка (Київ, вул. Замковецька, 106-Б); Науковий (Київ, вул. Петропавлівська, 40) ;BonApart (Київ, вул. Щекавицька, 53); InCo home (Київ, вул. Лук'янівська, 14а);
Подол Градъ (Київ, вул. Дегтярна, 7); Варшавський (Київ, вул. Межова); Rybalsky (Київ, Набережно-Рибальська дорога, 3, 9); V квартал (П'ятий квартал) (Київ, вул. Межова); Spas Sky (Київ, вул. Спаська, 35); Синєозерний (Київ, пр-т Правди і Гонгадзе); Межова, 23б (Київ, вул. Межова, 23б); Місто Квітів (Київ, вул. Тираспільська, 43); Новомостицька і Замковецька (Київ, вул. Замковецька); Крістер Град ( Київ, просп. Правди, 39-А); Новомостицький ( Київ, вул. Новомостицька, 15); Як у Львові (Київ, вул. Петропавлівська 38 Б); Новобудова на Світлицького (Київ, вул. Світлицького, 35).

Готелі та хостели

У Подільскому районі можна знайти будь-які варіанти житла - від розкішних п’ятизіркових готелів, до дуже доступних за ціною хостелів, де вартість за ліжко за добу становить приблизно 80 гривень. Нижче можна ознайомитись зі списком готелів та хостелів, що мають найвищий рейтинг на сайті Booking.com

1. Fairmont Grand Hotel Kyiv 5* - від 8300 за номер за добу

  вул. Набережно-Хрещатицька,

2. Vozdvyzhensky Boutique Hotel 4* - від 3700 за номер за добу 

  вул. Воздвиженська, 60-а,б      

3. Поділ-Плаза Готель 4* - від 2700 за номер за добу

  вул. Костянтинівська, 7 А

4. Radisson Blue Hotel Kyiv Podil 4* - від 4700 за номер за добу

  вул. Братська, 17-19

5. Impressa Hotel 3* - від 2300 за номер за добу

  вул. Сагайдачного, 21

6. Хостел «Подільський» - від 320 гривень за номер за добу

  вул. Набережно-Лугова, 7

7. Hostel Gosti - від 260 гривень за номер за добу

  Провулок Електриків, 13

8. Hostel Kiev-Art - від 580 за номер за добу

  вул. Констянтинівська 20/14